Mitsubishi Eclipse Cross’un tasarımı ödüllendirildi

Mitsubishi'nin kompakt SUV otomobili Eclipse Cross, Japon Tasarım Teşvik Enstitüsü tarafından 2018 İyi Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

PAYLAŞ
Mitsubishi Eclipse Cross

Mitsubishi’nin tamamen kendi geliştirdiği kompakt SUV modeli Eclipse Cross’a, memleketinden ödül geldi. Japonya’da bulunan Japon Tasarım Teşvik Enstitüsü, Mitsubishi Eclipse Cross modelini ödüllendirdi. 2018 yılı içerisinde Japonya’da üretilen en etkileyici model olarak seçildi.

Mitsubishi Eclipse Cross tasarımı ile dikkat çekiyor

Japon Tasarım Teşvik Enstitüsü İyi Tasarım Ödülü Komitesi, tasarımına yüksek not vererek seçtiği Eclipse Cross hakkında şu yorumu yaptı: “Cesur kama şeklindeki kemer çizgisi çok çarpıcı. Yanları keskin şekilde bölen karakter çizgisi belirgin. Hem daha birleşik bir görünüm yaratmak için kapı kolları bu çizgi üzerine yerleştirilmiş hem de iyi bir görüş alanını korumak için arka camı yatay olarak bölen detaya özen gösterilmiş. Ayrıca, tasarımda coupe’ye benzer bir siluet yaratmak üzere tavanın ön ve arka kenarlarında farklı kesitler kullanılmış. Bir SUV için gerekli kabin alanı ve konforun sağlanmasını da etkileyici bulduk.”