Mercedes’in geçmişten ilham aldığı yeni modelini yerinde inceledik

Mercedes'in 1938 yılında hız rekoru kırdığı otomobilini yeniden tasarladı. Konsept çalışma oldukça etkileyici bir görünüme sahip.

PAYLAŞ
Mercedes konsept otomobil

Mercedes 1938 yılında özel bir model geliştirmişti. Bu otomobil, üretildiği dönemlerde tasarımı ile dikkat çekiyordu ve hız rekorunu kıran modeldi. W125 kodlu uzay mekiğini andıran bu otomobil, Mercedes’in tasarımcıları tarafından günümüze göre yeniden uyarlandı.

Otomobil için yeniden uyarlandı diyoruz çünkü otomobil henüz bir heykel formunda. Tekerlekleri ve içine oturabileceğiniz bir alan yer almıyor. Fakat Mercedes’in tasarım departmanı yöneticileri tarafından yapılan sunumda da bu otomobilin henüz ham bir örnek olduğunu ve tasarımcıların bunu geliştireceğini belirtti.

Mercedes konsept otomobil modeli ile tekerlekli bir oku andırıyor

Almanya’da düzenlenen etkinlik esnasında yakından ve canlı olarak görme imkanı yakaladığımız modelin tasarımının etkiletici olduğu söyleyebilirim. Hareket etmeyen bir nesne olmasına rağmen tasarımlar göz yanıltması ile hareket ediyormuş etkisi yaratmayı başarmış. Ayrıca tek kişilik olan konsept uzunluğuylada dikkat çekiyor.

Mercedes konsept otomobil Mercedes konsept otomobil