Mercedes A Sedan ortalığı kavuracak işte böyle görünecek!

Mercedes A Serisi Sedan öylesine iddialı bir tasarımla yollara çıkmak üzere ki ağabeyi C Serisi’nden bile müşteri çalması hiç zor olmayacak.

PAYLAŞ

Mercedes A Sedan 2018 bitmeden yollarda olacak. Aracı CLA ile karıştırmak mümkün ama aslında ikisi birbirinden çok farklı.

Daha önce pistte yüksek hız testinde yakaladığımız Mercedes A Sedan’ı şimdi de özel çizimiyle görüyoruz. Bugüne kadar yaptığı çizimleri seri üretim modellerde görmemizle bizi şaşırtmayan partnerimiz Automedia’nın A Sedan çizimi de seri üretim modelle benzer olacaktır.

Aracın ön kısmında eğimli bir motor kaputu kullanılırken, büyük hava girişli ızgara ve geriye doğru çekik yapılı farlar önde dikkat çekiyor.

Aracın profilinde abartılı şişkin hatlar yerine daha akıcı çizgilere yer verilmiş. Bu anlayışın en önemli sebebi de kardeş model CLA ile aracı farklılaştırmak.

Automedia’nın çizimine baktığımızda aracın arkasının C Serisi ile benzer olduğu fark ediliyor. Kısa bagaj kapağını altında ise 400 lt civarında hacim sunan bir alan olacak.

Lansmanı ne zaman?

Yeni A Serisi Sedan bu yıl bitmeden bayilerde olacak. Aracın tanıtımı için ise kesin bir tarih verilmekten kaçınılıyor. Ancak önümüzde büyük fuar olarak sadece Paris’in olması modelin lansmanının bu fuarda olacağı iddiasını güçlendiriyor.
Araçta sunulacak motorlar 5 kapılı A Serisi ile ortak olacak. Elbette ilerleyen zamanlarda bu modelin de AMG versiyonu aileye dahil olacak. Elektrikli versiyon ise şimdilik düşünülmüyor.

Mercedes A Sedan 2018