Mazda MZD Connect’e akıllı telefon desteği getiriyor

Mazda, MZD Connect multimedya sistemi ile donatılmış tüm yeni araçları için isteğe bağlı bir akıllı telefon kontrol güncellemesi sunuyor.

PAYLAŞ

Mazda MZD Connect multimedya sistemi ile donatılmış tüm yeni araçları için isteğe bağlı bir akıllı telefon kontrol güncellemesi sunuyor.

Bu güncelleme; iPhone kullanıcılarının Apple CarPlay entegrasyonunun keyfini çıkarmasına olanak tanıyacak. Güncelleme ile Apple kullanıcıları telefon görüşmeleri yapabilecek, mesaj gönderebşlecek, Apple Müzik uygulamasını kullanabilecek ve hareket halindeyken Siri veya MZD Connect sistemiyle Apple Maps’ten yol tarifi alabilecek. Android Auto entegrasyonu da, Android kullanıcıları için isteğe bağlı bir güncelleme ile benzer özellikler sunacak.

Dahası, araçları MZD Connect multimedya sistemi ile donatılmış olan mevcut Mazda sahipleri de bu iki seçenekten faydalanabilecek.

6 Ağustos’tan itibaren kullanılabilecek

Kullanıcılarına Apple CarPlay ve Mazda’nın kendi sistemi arasında geçiş yapma özgürlüğü verecek sistem, 6 Ağustos 2018 tarihinden itibaren MZD Connect ile donatılmış yeni ve mevcut Mazdalarda bir seçenek olarak sunulacak.

Ayrıca sürüş güvenliği açısından CarPlay, gelen iMessages ve WhatsApp mesajlarını okumak için Siri’yi kullanacak.

Android Auto için ek özellikler sunuyor

Benzer işlev yelpazesini kontrol etmek için Google Voice Kullanıcı Arayüzünü kullanan Android Auto; kullanıcılarına, daha fazla ilgi çekici nokta, sürekli eşleme güncellemeleri, ‘Arabaya Giden Yol’ ve ‘Son 1 Mil’ gibi ek özellikler de sunacak.

Mazda MZD Connect