En güçlü Maserati modeli Levante Trofeo yola çıktı

Premium otomobil markalarından Maserati'nin kısa bir süre önce tanıttığı en güçlü Levante modeli 2019 yılında Türkiye yollarında olacak.

PAYLAŞ
Maserati Levante Trofeo

Türkiye’de Tofaş çatısı altındaki Fer Mas tarafından temsil edilen Maserati, Levante modeliyle dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda otomobil tutkunlarının ilk kez karşısına çıkan Maserati Levante Trofeo, ailenin en güçlü versiyonu. Dünyadaki en güçlü SUV’lardan birisi olan Maserati Levante Trofeo, ülkemizde de özel olarak sipariş edilebilirken, 2019 yılında Türkiye yollarıyla buluşacak.

Maserati Levante Trofeo teknik özellikleri

En hızlı Levante modeli olan Trofeo’nin V8 motoru için karter, krank, krank mili, yağ pompası, ekzantrik mili, silindir kapağı ve pistonları özel olarak geliştirilirken, ağırlık dağılımı da iyileştiriliyor. 50:50 ağırlık dağılımına sahip ve ağırlık/güç oranı 3,6 HP olan Levante Trofeo, 304 km/s maksimum hıza ulaşabilen en hızlı SUV modellerinden. İri ve ağır rağmen Trofeo, 100 km/s’de yapılan frenlemede 34,5 metrede durmayı başarıyor. ‘Corsa’ sürüş modunda Launch Control fonksiyonuyla daha hızlı kalkışlar yapan SUV’de, akıllı Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor. Maserati’nin gelmiş geçmiş en güçlü motorlarından birisi olan 3,8 litrelik çift turbo beslemeli benzinli V8 ünite, 590 bg güç ve 730 Nm tork üretirken, ürettiği gücü 8 ileri ZF şanzıman ile tekerleklere aktarıyor. İtalya Maranello’daki Ferrari tesislerinde el işçiliğiyle üretilen bu motor, litre başına 156 bg güç üretebiliyor.

Maserati Levante Trofeo’nin rengi oldukça özel

Trofeo ile birlikte daha agresif tampon tasarımına kavuşan Levante’de 22 inçlik Orione alüminyum alaşım jantlara yer veriliyor. Lansmana özel Grigio Lava mat gövde rengiyle ön plana çıkan Levante’nin ön tamponundaki hava kanallarında, arka difüzöründe ve kaputunda karbon fiber malzemeler kullanılıyor. Tıpkı motor silindir kapağında olduğu gibi fren kaliperlerinde de kırmızı kontrast renk bulunurken, iç mekânı yine lansman modeline özgü sarı ya da mavi dikişli siyah deri döşemeler ile kombine ediliyor. Ayrıca Trofeo sahibinin ismi de otomobil çalıştırıldığında multi medya ekranında beliriyor.

Maserati Levante Trofeo
Maserati Levante Trofeo
Maserati Levante Trofeo
Maserati Levante Trofeo – kokpit