Lamborghini 2019 model Huracan Evo modelini tanıttı

Makyajlanan Huracan, Performmante'den alınıp geliştirilen 5.2 litrelik V10 motora sahip.

PAYLAŞ
Lamborghini Huracan Evo

Lamborghini 2019 yılını hızlı bir giriş yaparak Huracan modelini makyajladı. Lamborghini Huracan Evo modelini tanıtan firma, Performmante’den daha güçlü bir otomobil ortaya çıkarttı.

Lamborghini Huracan Evo 640 beygir güç üretiyor

Huracan Evo’da yapılan değişikliklerin başında, geliştirilen hava kanalları, yeni alaşım jantlar ve gövde rengine sahip yeni parçalar yer alıyor fakat bunları ilk bakışta fark etmeniz biraz zor olabilir. Otomobildeki asıl yenilikler arka tarafta yer alıyor.

Evo modelinde plaka ve egzoz çıkışları biraz daha yukarıya konumlandırılmış. Ayrıca arka tarafta bulunan rüzgarlığın açısı da değişmiş ve biraz daha yukarıya doğru eğimi arttırılmış. Bunlarla beraber otomobilin gövde rengine kavuşan difüzör de dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

5.2 litrelik V10 motor ile gelen otomobil 640 beygir güç ve 600 Nm tork üretebiliyor. 8000 d/dak’ta maksimum gücünü üreten bu motor 6500 d/dak’ta maksimum torkunu üretmeye başlıyor.

1422 kg’lık gövde ağırlığına sahip olan model, 0’dan 100 km/s hıza 2.9 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabilirken maksimum 325 km/s hız yapabiliyor.

Lamborghini Huracan Evo