Kompakt sınıfta yer alan tüm araçların satışlarını açıklıyoruz

Türkiye'de en çok kompakt sınıf araçlar satılıyor. Peki bu sınıfta hangi model kaç tane satıyor? Sıralamada kaçıncı durumda?

PAYLAŞ

Türkiye’de en çok kompakt sınıf araçlar satılıyor. C sınıfı olarak da adlandırdığımız bu sınıf piyasanın hakimi. Peki bu sınıfta hangi model kaç tane satıyor? İşte Türkiye’de satılan tüm kompakt (sedan ve HB) modellerin satış sıralaması. kompakt sınıfta en iyi araba 2018

Türkiye’de satılan araçların çok büyük bir bölümü kompakt sınıfta yer alıyor. İlk üç ayın satış rakamlarına baktığımız zaman toplam 122 bin 310 adetlik satış gerçekleştiğini bu satış rakamlarından 68 bin 530 adetin kompakt sınıfta gerçekleştiğini görüyoruz. Yani piyasanın hakimiyeti bu sınıfın elinde. Peki bu sınıfta hangi model kaç tane satıyor.

İşte tüm kompakt sınıf araç satışları

7Renault Megane Sedan

Renault Megane Sedan kompakt sınıfın lideri. Çok önemli rakipleri olmasına rağmen Renault Megane Sedan hem tasarımı hem de Türkiye’de üretiliyor olmasının avantajı ile lider durumda. 3 ayda 9098 adet Renault Megane Sedan yollara çıkmış.

6Fiat Egea Sedan

Fiat Egea Sedan’ın yaptığımız araştırmada Mart ayında en çok satan kompakt sedan olduğunu görüyoruz. İlk iki ay rakibine göre düşük giden satış rakamı onun ikinci sırada kalmasına neden olmuş. Fiat Egea Sedan ilk üç ay sonunda 6 bin 818 adet satmış.

5Honda Civic Sedan

Rakiplerinden daha az üretim kapasitesi olmasına rağmen Honda, Civic Sedan ile büyük iş başarıyor. Zirvede ilk üç sırayı yerli modeller yakalarken Honda Civic Sedan yılın ilk üç ayında 5 bin 217 adetlik satış rakamına ulaşmış.

4Toyota Corolla

Toyota markasının tartışmasız amiral gemisi Corolla. 5 bin 141 adet satan Toyota Corolla az bir farkla podyumun dışında kalarak dördüncü sırada yer alıyor.

3Skoda Octavia

Skoda Octavia gerçekten de büyük bir iş başardı. Skoda markasının Türkiye’de de yüzünü güldüren Octavia 2981 adetle listenin beşinci sırasında yer alıyor.

2Volkswagen Golf

Bunun için HB bir otomobilin sedan cenneti olan Türkiye’de elde ettiği büyük başarı dememiz asla abartı olmaz. Türkiye’nin en çok satan kompakt HB modeli olma başarısını gösteren Volkswagen Golf 2 bin 951 adetle tüm kompakt modellerin satışında da altıncı sırada.

1Tüm liste için fotoya tıklayın

Türkiye’de satılan 32 modelin birden satış rakamlarını ve kaçıncı sırada yer aldıklarını görmek için listeye bakabilirsiniz. kompakt sınıfta en iyi araba 2018

kompakt sınıfta en iyi araba 2018