Bugün Türkiye’de hangi kompakt HB kaç paraya satılıyor?

Kompakt sınıfta yer alan Hatchback modellerin başlangıç fiyatlarını araştırdık.

PAYLAŞ

Kompakt HB sınıfında yer alan modellerin fiyatlarını araştırdık. Aralarında uçurum fiyat farkı olanlar da var, son derece yakın olanlarda. kompakt araba fiyatları 2018

Kompakt sınıfta yer alan Hatchback modellerin bugün (13 Nisan 2018) kaç paradan satıldığını araştırdık. Yarın sabah Türkiye’nin en çok satan sınıfı kompaktlarda bir HB satın almak isterseniz karşınıza çıkacak olan başlangıç fiyatları işte bunlar. Detaylı araştırmayı yapmak size kalmış ama başlangıç fiyatları modeller hakkında çok önemli bir bilgi kaynağı diye düşünüyoruz.

kompakt araba fiyatları 2018

Liste alfabetik hazırlanmıştır

9Fiat Egea HB

Fiat Egea HB ülkemizde üretilen en önemli modellerden biri. Avrupa ülkelerinde de büyük ilgi gören bu model için Tofaş tarafından 76 bin TL başlangıç fiyatı belirlenmiş. Başlangıç fiyatları açısından en uygun model bu.

8Ford Focus HB

Ford Focus ailesi yenilendi. Yeni Ford Focus Eylül ayında Türkiye yollarına çıkacak. O gelmeden güncel modeli almak için önemli kampanyalar sunulmaya başladı. Ford Focus HB’nin başlangıç fiyatı olarak 87 bin TL’lik etiket belirlenmiş.

7Hyundai i30

Hyundai i30 ters köşe olduğumuz modellerden biri. Yenilenmelerinin ardından gördüğü ilgiyi artırmayı başaramadı. Kompakt sınıfın en önemli modellerinden biri olduğunu düşündüğümüz Hyundai i30’un başlangıç fiyatı 98 bin TL.

6Opel Astra HB

Opel Astra HB dinamik görünümü ile dikkat çeken bir kompakt oyuncu. Satış rakamları açısından markanın yüzünü istendiği gibi güldürüyor mu bunu bilmiyoruz. Ülkemizdeki başlangıç fiyatı olarak 121 bin TL belirlenmiş.

5Peugeot 308

Peugeot Türkiye başlangıç fiyatı açısından gel gel yapmamış görünüyor. Araştırdığımız başlangıç fiyatları açısından en yüksek değer onda: 125 bin TL.

4Renault Megane HB

Renault Türkiye makul bir başlangıç fiyatı belirleyerek iyi bir karar almış. Satış rakamlarının daha yükseklerde olması için iyi bir seçim. Renault Megane HB’nin ülkemizdeki satış fiyatı 82 bin TL’den başlıyor.

3Seat Leon

Tartışmasız Seat markasının göz bebeği Leon. Bu sınıfta satış rakamları açısından kardeş markasının ürünü Golf’ün hemen arkasından ikinci sırada yer alıyor. Seat Leon için başlangıç fiyatı olarak 91 bin TL belirlenmiş.

2Toyota Auris

Yüksek satış rakamlarına ulaşmıyor olsa bile kompakt HB sınıfında en çok satan üçüncü model Toyota Auris. Toyota Türkiye tarafından bu modelin başlangıç fiyatı olarak 82 bin TL belirlenmiş ve iyi bir seçim olmuş.

1Volkswagen Golf

Elini bükebilen kimse çıkmadı. Tasarım konusunda eleştiriler alsa bile Volkswagen Golf tartışmasız bir şekilde bu sınıfın kralı. Satış adetleri açısından yanına yaklaşabilen model yok desek yeridir. Volkswagen Golf’ün başlangıç fiyatı 107 bin TL.