Yeni Kia Sportage’ı Almanya’da testte yakaladık

Kia Sportage’ı makyajlı yakaladık. Kia’nın en önemli modellerinden olan Sportage, Almanya’da makyajlı hali ile objektiflerimize yakalandı.

PAYLAŞ

Kia Sportage makyajlanıyor. Kardeşi Hyundai Tucson gibi yeni model bu yıl bitmeden bayilerde olacak. Kia Sportage 2018 yenilikleri çok kapsamlı olmayacak.

Kia Sportage tıpkı kardeşi Hyundai Tucson gibi makyajlanıyor. Aracın daha çok dış kısmında yapılan değişikliklerle birlikte model bu yıl bitmeden bayilerde olacak.

Almanya’da yakaladığımız makyajlı otomobilde ilk olarak yeni tasarlanmış tampon dikkat çekiyor. Her ne kadar ana hatlar aynı kalmış olsa da sis farlarının çevresi ve tamponun alt kısımları güncel modelden farklı tarza sahip. Izgara da aynı kalırken farların yuvaları aynı kalmış ancak içleri baz modelde bile değiştirilmiş. Profilden yeni tasarımlı ancak ölçüleri aynı kalan jantlarla farklılaşan Kia Sportage, arkada ise yine yekpare stoplara sahip.

Değişiklikler sınırlı tutulmuş

Aracın arkasındaki en büyük değişiklik tamponun alt kısımlarında bulunan reflektörlerin değiştirilen tasarımı. Bu reflektörler artık yan yana değil, alt alta tasarlanmış. Ayrıca tamponun alt kısmına da off-road kimliği vurgulamak için metal görünümlü bir eklenti ilave edilmiş.

Aracın iç mekan fotoğraflarını da çekmeyi başaran partnerimiz Automedia’nın görsellerine baktığımızda iç mekanda bir değişiklik olmadığı göze çarpıyor. Ancak bu yanıltıcı olabilir. İlerleyen günlerde aracın elden geçirilen iç mekanıyla da test edilirken yakalanması sürpriz olmayacaktır.

Ne zaman satılacak?

Yeni Kia Sportage bu yıl bitmeden bayilerde olacak. Aracın lansmanının Ekim ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda yapılması bekleniyor. Ülkemizdeki satışları da yine yıl bitmeden başlamış olacak.

Kia Sportage 2018
Yeni Kia Sportage
Yeni Kia Sportage
Yeni Kia Sportage
Yeni Kia Sportage
Yeni Kia Sportage