Infiniti elektrikli crossover konseptinin ipuçlarını verdi

Infiniti’nin yeni konsepti markanın yeni üretim modeli ve platformunun önizlemesi niteliğinde.

PAYLAŞ

Infiniti’nin yeni konsepti markanın yeni üretim modeli ve platformunun önizlemesi niteliğinde. Kia crossover konsepti için bir teaser yayınladı.

Infiniti Ocak ayının ortasında gerçekleştirilecek olan 2019 Detroit Otomobil Fuarı’nda tamamen elektrikli crossover konseptini tanıtmaya hazırlanıyor.

Konsept otomobil marka için sadece yeni bir üretim modelini değil, aynı zamanda yeni bir araç platformunu da ifade ediyor. Marka ayrıca yeni tasarım dilini de bu konseptle birlikte gözler önüne sermeye hazırlanıyor.

Markaya göre elektrikli bir araç üretmek, aracın iç mimarisi için yeni ve kullanılabilir alanlar anlamına geliyor. Artırılan bagaj hacmi ve geniş bir kabin, elektrik motorunun sunduğu fazla alan sayesinde değerlendirilebiliyor.

Infiniti Tasarım Şefi Karim Habib, “Elektrifikasyon markamızın tasarım felsefesini geliştirmemizde bize yeni fırsatlar sunuyor.” şeklinde konuştu.

Elektrikli crossover, 2019 Detroit Otomobil Fuarı’nda, markanın ilk ortaya çıkışından yaklaşık 30 yıl sonra tanıtılmış olacak.