Jaguar yeni SUV’u E-Pace modelini tanıttı

Jaguar, bu yılki ikinci SUV modeli olan E-Pace'i tanıttı. Küçük boyutlarına rağmen yeni model sahip olduğu elektrikli motoruyla rakiplerinden ayrılacak.

Paylaş

Jaguar yeni SUV’u E-Pace modelini tanıttı. Başta Audi Q3 ve BMW X1 ile rekabet etmesi beklenen araç, bu yıl içinde satışa sunulacak.

Jaguar’ın bu yıl piyasaya sunacağı ikinci elektrikli araç olan E-Pace’in ardından birkaç ay içinde bu türde yeni bir aracı daha tanıtacağı belirtildi. Firmanın en çok satan araçları arasında görmeyi hedeflediği E-Pace, şirketin yeni stratejisinin de önemli bir parçası.

Elektrikli araçların üretimdeki payını artırma hedefi güden Jaguar’ın önümüzdeki yıllarda spor araba üretimini azaltacağı tahmin ediliyor. F-Pace modelinden daha küçük bir boyuta sahip olan E-Pace’in fiyatı da biraz daha düşük seviyede tutulacak.

Bunun dışında kullanım ve pratiklik açısından herhangi bir yenilik sunmayacak olan E-Pace, 1700 kg ağırlığıyla rakiplerinden daha ağır bir gövdeye sahip. 4.3 metre uzunluğuyla rakibi X1’den biraz daha küçük olan araç, üretici tarafından yapılan açıklamaya göre keyifli bir sürüş vaat ediyor.

Avusturya’da Magna-Steyr tarafından üretilecek olan E-Pace ilk müşterilerine 2018’in ilk aylarında teslim edilecek.

Paylaş