Jaguar isim hakkını aldı C-Pace isimli yeni bir SUV geliyor

Jaguar’ın Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne, C-Pace adı için bir ticari marka başvurusu yapması, başka bir İngiliz SUV’sinin yolda olabileceği ihtimallerini akla getirdi.

PAYLAŞ

Jaguar’ın Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne, C-Pace adı için bir ticari marka başvurusu yapması, başka bir İngiliz SUV’sinin yolda olabileceği ihtimallerini akla getirdi. Jaguar C-Pace geliyor mu?

Yeni potansiyel modelin Jaguar’ın otomobil gamında hangi aralığına sığabileceği henüz net olmasa da, İngiliz markanın şu anda yoğunlaştığı iki geleneksel crossover modeli F-Pace ve E-Pace ile bağlantılı olabileceği düşünülüyor.

Yeni bir giriş seviyesi modeli olabilir

C-Pace, Jaguar markası için yeni bir giriş seviyesi modeli de olabilir, ancak Jaguar Land Rover’ın kararlılığı bu modelin, Evoque’un platformundan daha aşağı olmayacağını gösteriyor.

Diğer bir olasılık ise C-Pace’in, E-Pace veya F-Pace’e dayanan bir SUV Coupe modeli olması. Fakat bu ihtimal gerçekleşirse Jaguar, adlandırma şemasındaki düzeni biraz bozabilir.

Tabiki Jaguar’ın bu marka başvurusu, gelecekte kesinlikle bir C-Pace üretimi veya konsept modeli olacağı anlamına gelmiyor.

Başvuru geniş bir yelpazeyi kapsıyor

Jaguar’ın başvurusu birkaç gün önce gerçekleşti ve bu başvuru; otomobil, araç modifikasyonu, otomotiv parçaları, teknoloji, yazılım, bina ve şarj istasyonlarına kadar geniş bir yelpazedeki ürün ve hizmet sınıfını kapsıyor.

Jaguar C-Pace