Taksileri Uber korkusu sardı araçlar lüksleşti

UKOME tarafından yayınlanan yeni karar ile artık taksiler daha premium araçlardan farklı renklerde olacak.

PAYLAŞ
İstanbul taksi rengi

İstanbul taksi rengi değişiyor. Artık turkuaz ve siyah olacak!

İstanbul genelinde sarı taksi dönemi yavaş yavaş son buluyor. UKOME tarafından alınan ve resmi olarak yayınlanan yeni kararla beraber artık sarı renkli taksileri yollarda görmeyeceğiz.

Yayınlanan karar doğrultusunda sarı renkli taksilerde, araç değişimi veya sahip değişikliği olduğu taktirde renkte değişecek.

İstanbul taksi rengi artık sarı değil!

Sarı yerine turkuaz veya siyah renk olma zorunluğu geldi. Taksiciler mevcut araçlarını değiştirine kadar veya araç sahibi değişine kadar sarı renkte araçlarını kullanmaya devam edebilirler. Fakat olası bir sahip değişikliğinde araç rengi zorunlu olarak bu iki renkten birisi olacak.

Ayrıca taksi için kullandığı otomobilini yenilemek isteyen araç sahipleri artık minimum D segmentinde yer alan modellere yönelmek zorunda. Son olarak siyah rengi, üst segmentte yer alan modellerde ağırlıklı olarak kullanılacak.

Uber’in etkisi mi?

İstanbul’da taksilerin alınan kararla lüksleşmesi akıllara Uber yüzünden mi böyle bir karar alındığı sorusunu getirdi. Uzun süredir tüketiciler taksilerin bakımsız ve eski olması nedeniyle şikayetçi olmuş ve Uber’i de bu yüzden kullanıyoruz açıklamalarını yapıyorlardı.

İşte taksi olabilecek modellerin listesi

İstanbul taksi rengi