Infiniti yeni elektrikli konseptini Pebble Beach’te tanıtacak

Infiniti, ayın sonunda Pebble Beach'te tanıtacağı elektrikli performans konseptinin yeni bir teaser görüntüsünü yayınladı.

PAYLAŞ

Infiniti, ayın sonunda Pebble Beach Concours d’Elegance’da tanıtacağı elektrikli performans konseptinin yeni bir teaser görüntüsünü yayınladı. Infiniti konsept

Tanıtılacak bu yeni araç hakkında henüz çok fazla detay verilmedi; ancak yayınlanan teaser görüntüsünden aracın tek kişilik, speedster tarzı bir araç olacağı anlaşılıyor. Infiniti daha önce de Pebble Beach etkinliklerinde birkaç retro tarzı konseptini tanıtmıştı.

Marka; tasarım çalışmasının, Infiniti’nin yeni Tasarım Direktörü Karim Habib yönetiminde gerçekleşen ilk proje olduğunu açıkladı. Habib konuyla ilgili; “Yeni konseptimiz Infiniti markasının nereye gittiğine dair ipuçları veriyor.” dedi.

Habib; “Bizim için elektrifikasyon, performans anlamına geliyor. Elektrikli otomobillerimiz güçlü, verimli ve sürmesi keyifli olacak. Yeni konsept, elektrikli performans geleceğimizin fiziki bir temsilcisidir.” şeklinde konuştu.

Şirket; konseptin sürüş keyfi ve elektrikli motor performansına yeni bir pencere açacağını belirtti.

Infiniti bu yılın başlarında, 2021 yılından itibaren bir dizi elektrikli otomobil modeli çıkaracağını doğrulamıştı. Infiniti’nin yeni konsepti 23 Ağustos’ta Pebble Beach etkinliğinde tanıtılacak.

Infiniti konsept