ARTIK TÜM TÜRKİYE’DEYİZ

Daha önce sadece Marmara Bölgesi’nde olan dağıtım ağımızı bu sayı ile birlikte Tüm Türkiye’ye yayıyoruz. Artık dergimizi çok daha kolay bulabileceksiniz. Okulların kapanması ile memleketlerine dönen takipçilerimiz de bu yeni dağıtım ağımızla yaşadıkları bölgedeki Migros ve D&R mağazalarından dergimizi alabilecekler.
Ayrıca bizi internetten okumak isteyenler için DMags dijital platformu ile olan işbirliğimiz devam ediyor.

Ölürse Allah’tan, yaşarsa doktordan
Hayatta pek çok olumsuz durum karşımıza çıkabilir, ne de olsa her şey hayata dair…
Ancak bazı durumlar var ki onlar ne yazık ki bizim elimizde olmadan gelişiyor. Çalıştığımız otomotiv sektöründe de durum böyle.
Bu yıl herkes piyasalarda ciddi bir daralma bekleyerek yıla başladı. Ancak ilk sonuçlar gösterdi ki bu yıl hiç de öyle ciddi bir daralma olmayacak hatta yıl sonuna doğru bir sürprizle yeni bir rekor bile gelebilir. Buna rağmen otomotiv firmaları hala özellikle reklam konusunda satışlarda olumsuz bir hava varmış gibi davranıyorlar. Birden bire reklam çalışmalarına ara vererek ellerindeki araçları eritme derdindeler. Aslında bu strateji Haziran ayına kadar iyi de gitti ancak Ramazan’ın gelmesiyle bayilerde birden sessizlik hakim olmaya başladı. Ticaretin her zaman sıkıntılı olduğu Ramazan’da satışlar düştü. Bakalım şimdi markalar reklamın gücüne yeniden inanmaya başlayacak mı? Malum bu yıl Autoshow Fuarı da olmayacak ve markaların kendilerini gösterebileceği reklamlar dışında büyük bir organizasyon bulmak mümkün değil.
AYIN OTOMOBİLİ
Beni benden aldın Porsche
Yenilenen ve adı dahil neredeyse her parçası değişen Boxster geçtiğimiz ay aklımda kala yegane otomobil oldu. Artık daha küçük ancak daha güçlü bir motora sahip olan Boxster, pistte yaptığım sürüşlerde aklımı başımdan aldı. Pistteki diğer araçların 911 olduğunu düşününce ve Boxster’ın onlardan geri kalmadığını görünce araca olan hayranlığım arttı.

 

Otostil

Mert DURAN

mert@otostil.com

edito

Comments are closed.