Ford Çin’de büyümenin yolunu arazi araçlarında buldu

Ford; Çin’de azalan satışlarını ve kar oranlarını, yeni arazi aracı Territory ile yükseltmeyi hedefliyor.

PAYLAŞ

Ford; Çin’de azalan satışlarını ve kar oranlarını, yeni arazi aracı Territory ile yükseltmeyi hedefliyor. Ford Territory Çin’de satışa sunulacak.

Ford gelecek yılın başlarında EcoSport ve Kuga arasında yer alacak, uygun fiyatlı bir araç olarak satışa sunacağı Territory’i tanıtacak. Ford Territory, otomobil üreticisi ve Jiangling Motors Corp’un ortak girişiminin bir ürünü.

Aracın benzinli ya da hibrit motor seçeneğiyle gelmesi bekleniyor. Otomobilde Mandarin ses komutlarına cevap verebilecek Co-Pilot360 olarak anılan bir sesli asistan teknolojisi kullanılacak ve otomobil standart olarak bilgi-eğlence ekranı ile satışa sunulacak.

“Çin için çok eşsiz bir ürün”

Ford’un Küresel Pazarlar Başkanı Jim Farley, yeni Ford Territory için yaptığı açıklamada; “Çin için çok eşsiz bir ürün” dedi.

Ford, Territory için Çin’in büyük şehirleri dışındaki giriş seviyesi müşterileri hedef alıyor. Ford’a göre; orta boyutlu araç satışının 2012’den 2016’ya yüzde 38 yükseliş gösterdiği Çin’de, bu yeni arazi aracı başarıyı yakalayabilir.

Ford Çin CEO’su Peter Fleet yaptığı açıklamada; “Territory, Çin’de nasıl büyüyeceğimizi gösteren önemli bir kanıt. Territory’i hız, yüksek kalite ve uygun fiyatlar ile pazara getirdik. Territory sadece kıyı mega şehirleri için değil, Çin’deki genç ve yeni alıcılar için de uygun olacak. Ve otomobilde kullanılan teknoloji, müşterileri memnun edecek.” şeklinde konuştu.

Ford, Çin’de düşüş gösteren kar oranları ve satışları için, bölgeye özel bir ürün portföyü hazırlıyor. Ayrıca Ford, 2025 yılına kadar Çin’de 50’den fazla yeni aracı piyasaya sürmeyi planlıyor.

Ford Territory sadece Çin’e özel