Ford Sürüş Akademisi gençlere güvenli sürüş eğitimi verdi

Eğitimler, Castrol Ford Team Türkiye pilotu Murat Bostancı tarafından ücretsiz olarak verildi.

PAYLAŞ
Ford Sürüş Akademisi

Ford Sürüş Akademisi (Ford Driving Skills For Life) bu yıl üçüncü kez gençlere eğitim verdi.

Ford Sürüş Akademisi (Ford Driving Skills For Life), Ford Motor Company tarafından 2003 yılında Amerika’da geliştirildi. Güvenli sürüş eğitim projesi olan Ford Sürüş Akademisi, bu yıl üçüncü kez Türkiye’de yapıldı. Etkinlik İTÜ Ayazağa kampüsünde ücretsiz olarak düzenlendi. Proje, 18-24 yaş aralığındaki gençleri hedefliyor. Eğitimde seanslar 3,5 saat sürerken, program ise 4 aşamadan oluşuyor.

Eğitimlerde neler var?

Eğitimlerde direksiyondayken alkollü araç kullanmak başta olmak üzere SMS atma ve fotoğraf çekme gibi dikkat dağıtıcı davranışların açtığı tehlikelerden bahsedildi. Bu eğitimlerde uygulama ise simülasyon gözlükleri ile yapıldı. Bu eğitimin dışında tehlike tanıma, direksiyon hakimiyeti, hız ve mesafe yönetimi gibi beceri geliştirme eğitimleri de verildi. Ford Sürüş Akademisi’nde eğitimleri Avrupa şampiyonu Castrol Ford Team Türkiye’nin pilotu Murat Bostancı verdi. Bostancı, sürüş tecrübelerini ve bilgilerini gençlerle paylaştı.

Ford Sürüş Akademisi ücretsiz

Ford Sürüş Akademisi, 15 yılda 41 ülkede 1 milyondan fazla yeni ehliyet sahibi genç sürücüye ulaştı. Akademi, ücretsiz eğitimler sunuyor. Aynı zamanda online iş birlikleri yapıyor. Böylelikle yenilikçi fikirler yaratmaya ve daha fazla genç sürücüye ulaşmaya devam ediyor. Eğitimlere katılan gençler ise projenin fayda sağladığını dile getiriyor.

Ford Sürüş Akademisi
Murat Bostancı, sürüş tecrübelerini ve bilgilerini gençlerle paylaştı.

 

Ford Sürüş Akademisi
Eğitimde seanslar 3,5 saat sürüyor.