Ford otomobilleri öldürmeyecek yeniden keşfedecek

Ford yöneticileri, Mustang ve Focus Active dışındaki bütün sedan ve hatchback modellerini değiştirecek olmalarının mevcut müşterilerini kaybetmelerine yol açmayacağını vurguladı.

PAYLAŞ
Ford otomobilleri

Ford otomobilleri arasındaki iki model dışında tüm sedan ve hatchback modelleri değişecek. Ancak Ford yöneticileri, otomobilleri öldürmediklerini, sadece yeniden icat ettiklerini söylüyor.

Ford’un CEO’su Jim Hackett ve Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford, iki hafta önce duyurdukları ilk çeyrek raporunu açıklığa kavuşturmak için bir açıklama yaptılar. Ford yetkilileri, daha önce yaptıkları açıklamada önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ABD pazarında sadece iki model sunacaklarını, Amerika’da geleneksel sedan modeller için yatırım yapmayacaklarını belirtmişti. Yaptıkları yeni açıklamada ise bunun mevcut müşterilerini kaybedecekleri anlamına gelmediğine dikkat çeken yetkililer, “Müşterilerimizin isteklerini yerine getiriyoruz. Bu yüzden sadece Amerikan araçlarını yeniden icat ediyoruz” dediler.

Ford otomobilleri gamına yenileri eklenecek

Ford Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford, ürün gamına yeni modeller ekleyeceklerini ve 2020 yılına kadar sektördeki en yeni showrooma sahip olacaklarının da altını çizdi.

Ford; Mustang ve Focus Active dışındaki bütün sedan ve hatchback modellerini (Fiesta, Focus, Fusion ve Taurus gibi) bu aydan başlayarak aşama aşama olmak üzere yeni modellerle değiştirecek. Ford’un tüm bütçelere uyan SUV modelleri ise pickup’larının yanında satılacak.

Ford otomobilleri
Ford Fiesta