Kiralama şirketlerinden iflas haberleri gelmeye başladı

Filo araç kiralama şirketlerinden Fleetcorp, faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

PAYLAŞ
Fleetcorp iflas

Son dönemlerin popüler sektörlerinden olan filo araç kiralama tarafından kötü haberler gelmeye başladı. Hürriyet’in haberine göre Fleetcorp Operasyonel Taşıt Kiralama ve Turizm Anonim Şirketi sıkıntılı günler geçiriyor.

90’lı yılların başında Türk yatırımcılar tarafından kurulan şirket 2007 yılında el değiştirmişti. El değişiminden sonra çeşitli yatırımların yaptığı şirket son zamanlarda zor günler geçiriyor.

Fleetcorp iflas mı etti çalışanları izinde

Kuveytli sahibinin borçları yüzünden şirket mali sıkıntılar yaşıyor. Hatta durum o kadar ciddi ki bir ay önce şirketin hisselerinin yüzde 75’i Kuveytli iki bankaya geçti.

Krizi atlamak için çeşitli yatırımlar yapan şirket, haciz ile uğraşmak zorunda kaldı. Türkiye’nin çeşitli illerindeki araçlara uygulanan işlemde polis ekipleri bulunan şirket araçlarına el koymaya başladı.

Fleetcorp’un yaşadığı sıkıntı, çok sayıda firmayı da sıkıntıya soktu. Kiraladığı araçları polis tarafından el konulan şirketlerde mağdur oldu. Fleetcorp’un 100 kadar çalışanına izin verildi ve şu an şirket merkezinde kimse bulunmuyor. Şirketin CEO’su Barbaros Çıtmacı’ya ise ulaşılamıyor.