Fiat Yol Arkadaşım uygulaması ile premium markalara rakip oldu

Fiat Yol Arkadaşım Connect adı yeni bir sistem geliştirdi. Bu sistemi de ilk kez Egea'da uyguladı.

PAYLAŞ

Fiat, sürücülerin alışkanlıklarını ve otomobille olan ilişkisini değiştirecek bir teknolojiye kavuştu. Fiat yol arkadaşım hayata geçti.

Tofaş bünyesinde geliştirilen Fiat Yol Arkadaşım Connect uygulaması, sınıfındaki ilk uzaktan erişim teknolojisini sunuyor. Uygulama ile Fiat kullanıcıları artık akıllı telefon veya bilgisayar aracılığıyla otomobillerine uzaktan bağlanabileceği gibi birçok özelliğe de kolayca erişebilecek.

Hem ticariler hem Egea

Fiat Yol Arkadaşım Connect ile uzaktan otomobilin kapı ve bagaj kilitlerini açma-kapama, lastik basınçlarını, yakıt ve akü durumunu takip etme, geçmiş servis işlemlerini takip edebilme ve online servis randevusu alabilme ile aracın park konumunu ve sürüş detaylarını görebilme, hız ve mesafe limiti belirleyerek bildirim alabilme, acil yol yardım ile ambulans hizmeti alabilme gibi birçok fonksiyona sahip olunabilecek. Uygulamanın otomobile takılan bir cihaz ve SIM Kart ile aktif hale geldiğini belirten Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Bir yıldır üzerinde çalıştığımız projemizden ilk etapta tüm Egea model ailesi araç sahipleri faydalanabilecek. Haziran itibariyle Doblo ve Fiorino sahipleri de bu teknolojiyi kullanabilecek” dedi.

Yıllık üyelikle alınacak

Mevcut  platforma entegre edilen teknolojinin, otomobile takılan Connect cihazıyla aktif hale geldiğini belirten Aytaç, “Fiat Yol Arkadaşım Connect ilk aşamada tüm Egea model ailesi araç sahipleri için geçerli. Fiat Yol Arkadaşım Connect uygulamasına mevcut Egea kullanıcıları da sahip olabilecek. Teknolojimizi, tüm Fiat modellerine de yıl sonuna kadar entegre etmeyi hedefliyoruz. Fiat Yol Arkadaşım Connect, kurulumu ve 1 yıllık üyelik ve şebeke bağlantısı dahil 590 TL fiyatla satışa çıktı. Üyeliğin uzatılması yıllık 100 TL’lik ilave bedel ile mümkün olacak.” şeklinde konuştu.

Fiat Yol Arkadaşım
Fiat Yol Arkadaşım
Fiat Yol Arkadaşım
Fiat Yol Arkadaşım