Ronaldo’nun transferi Fiat’ı karıştırdı

Fiat'ın çalışanları, Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo'nun transferine harcanacak yüklü miktarı protesto etmek amacıyla 15 Temmuz'da greve gidecek.

PAYLAŞ
Fiat çalışanları grev

İtalyan medyasına göre hem Juventus’un hem de Fiat’ın sahibi Andrea Agnelli’nin satın aldığı Ronaldo paketinin toplam faturası 340-400 milyon euro arası. Fiat çalışanları grev

Real Madrid’e Ronaldo’nun bonservisi için 112 milyon euro ödeyen Andrea, Portekizli yıldıza da 4 yılda net gelir olarak 120 milyon euro verecek.

Bunun üzerine vergi ve diğer masraflar eklendiğinde brüt 240-300 milyon euroyu bulacak. Yani toplam fatura 400 milyon euro civarında olacak.

Fiat işçileri isyanda

‘Hepimiz aynı işverenin çalışanlarıyız ama daha önce hiç böylesine devasa bir toplumsal uçurumda kalmamıştık. Bu adil ve eşit olmayan muamele kabul edilemez ve edilmeyecektir” vurgusu yapan sendika; ”Fiat şirketi servetini işçilerine borçludur ama yöneticileri zenginlik içindeyken işçilerin karşılığında aldığı sefalettir.” açıklamasını yapan işçiler, 15 Temmuz akşamından 17 Temmuz sabahına dek grev ilan etti.