Patron noktayı koydu Doğuş Otomotiv satılmıyor dedi

Bir süredir zor durumda olduğu ve satacak bile araç tedarik edemediği bilgileri dolanan Doğuş Otomotiv ile ilgili son bilgileri Ferit Şahenk verdi. Şahenk sıkıntılı bir durumun olmadığının altını çizdi.

PAYLAŞ

Bir süredir dillendirilen Doğuş Otomotiv satıldı, satılıyor haberlerine Ferit Şahenk noktayı koydu, böyle bir durumun olmadığını belirtti. Ferit Şahenk Doğuş Otomotiv ile ilgili noktayı koydu.

Şahenk, otomotivde işlerinin iyi olduğunu ve aslında hedeflerinin sattıkları marka sayısı artırmak olduğunu belirtti. ancak bu isteklerinin Volkswagen Group tarafından kabul görmediğini aktaran Şahenk, Doğuş Otomotiv’in satışının şu an için düşünülmediğini de sözlerine ekledi.

Bayi ağımız çok güçlü

Güçlü bir bayi ağına sahip olduklarını dile getiren Şahenk, bu sayede de aslında daha fazla markayı Türk tüketicisiyle buluşturabileceklerini ancak Alman ortaklarını bu konuda ikna edemediklerini belirtti.

Son zamanlarda çıkan haberlerde bir yanlış anlaşılma olduğunu belirten Ferit Şahenk söz konusu işlemin devletler özelinde bile yapıldığını ve garipsenmemesi gerektiğini söyledi.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk bankalarla yeniden yapılandırma değil yeniden vadelendirmeyi konuştuklarını belirtti. Şahenk, “2 yıl faiz, 4 yıl anapara ve faiz ödemeli bir plan yaptık. 2.3 milyar Euro borca 3.6 milyar Euro teminat verdik. Yakın zamanda imzalanmasını bekliyoruz” dedi.