Chrysler ve Jeep sahipleri dikkat: Her an kaza yapabilirsiniz

FCA; Chrysler 300 ve Jeep Grand Cherokee'yi, hatalı bir yazılımın hız sabitleme sisteminin kilitlenmesine veya hızlanmasına sebep olabileceği riskiyle geri çağırdı.

PAYLAŞ

Fiat Chrysler Automobiles (FCA); Chrysler 300 ve Jeep Grand Cherokee’yi, hatalı bir yazılımın hız sabitleme sisteminin kilitlenmesine veya beklenmedik bir şekilde hızlanmasına sebep olabileceği riskiyle geri çağırdı. FCA geri çağırma iki markayı vurdu.

Üretici raporlarına göre; bu yazılım hatasından etkilenen araçların Güç Kontrol Modülü (PCM) yazılımı, hız sabitleme sisteminde bir arızaya neden olabilir.

Bu arızanın meydana gelmesi durumunda, hız sabitleme sistemi devreye girdiğinde araç hızı kilitlenebilir veya beklenmedik hızlanma meydana gelebilir.

Kaza riski var

FCA yaptığı açıklamada, sürücünün hız sabitleme sistemini kapatmaması veya aracı durdurmak için fren yapmaması durumunda, bu arızanın kaza riskine yol açabileceğini belitti.

Bu arızadan etkilenen LX Chrysler 300 ve WK Jeep Grand Cherokee, 2014 ile 2018 yılları arasında satıldı. Bu geri çağırmadan etkilenen araç sahiplerine servis yolu gözüktü.

Etkilenen araçların yazılımı incelenecek ve gerekli görülen araçlara yazılımları yenilecek.

Bu durum, geçen ay Jeep Cherokee’nin aynı sebepten ötürü geri çağrılmasının ardından gelen ikinci geri çağırma oldu.

FCA geri çağırma iki üreticiyi etkiledi