Mercedes’in yeni elektrikli konsepti Ağustos’ta tanıtılacak

Mercedes-Benz'in, geçmiş ve geleceği harmanlayan yeni ve çarpıcı konsepti EQ Silver Arrow, 24 Ağustos'ta tanıtılacak.

PAYLAŞ

Mercedes-Benz, geçmiş ve geleceği harmanlayan yeni ve çarpıcı bir konsept hazırlıyor. EQ Silver Arrow adıyla anılan bu konsept, Monterey Otomobil Haftası kapsamında 24 Ağustos’ta tanıtılacak.

Mercedes, otomobilin gerçek boyutlarına uygun, Aesthetics Progressive Luxury adıyla anılan bir heykel ile Temmuz ayında heyecanı daha da artırmıştı. Konseptin tasarımı, modern bir F1 otomobilinin ve 80 yıl önce 432.5 km/s hıza ulaşan modifiye edilmiş bir Mercedes W125 Silver Arrow’un harmanlanmasıyla ortaya çıkmış.

Konsept elektrikli olacak

Ayrıca, konseptin elektrikli bir güç aktarma sistemi kullanacağını biliyoruz. Bu da onu Mercedes’in elektrikli otomobillerini altında bulunduran yeni EQ serisinin bir varyasyonu yapıyor. Mercedes, bu sebeple konseptini “EQ Silver Arrow” olarak anarak, EQ serisine atıfta bulunuyor.

İlk EQ modeli EQC, 4 Eylül’de Stockholm’de tanıtılacak olan küçük SUV. EQC’yi; kompakt EQA ve sedan EQS de dahil olmak üzere önümüzdeki yıllarda bazı yeni EQ modelleri takip edecek. 2019 – 2020 sezonundan itibaren Mercedes, Formula E Şampiyonası’nda EQ bayrağı altında yarışacak.

Mercedes EQ Silver Arrow