Hangi küçük bu yıl kaç sattı?

Küçük sınıf hatchback modellerinden ülkemizde en çok satan 5 otomobili açıklıyoruz.

PAYLAŞ
en çok satan hatchback otomobil

Pazarda yer alan otomobillerin fiyatlarının artması ile kullanıcılar otomobillerini yenilerken küçük sınıf hatchback otomobillere yönelmeye başladı. Peki ülkemizde 8 ay boyunca B2 olarak adlandırılan küçük sınıf hatchback otomobillerden hangisi daha fazla sattı? Eğer bu soruyu merak ediyorsanız Türkiye’de en çok satan 5 modeli sizler için listelik. en çok satan hatchback otomobil

en çok satan hatchback otomobil

5Opel Corsa

Opel’in küçük sınıfta yer alan modeli Corsa, ülkemizde Ocak ayından itibaren Ağustos ayı sonuna kadar toplamda 8 ay boyunca 2.765 adetlik satış rakamına ulaşmayı başardı.

4Dacia Sandero

Renault çatısı altında yer alan Dacia, Sandero modeli ile listemizin dördüncü sırasında yer alıyor. Kardeşi Renault Clio kadar çok fazla satış rakama edememesine rağmen Sandero, 6.832 adet satmayı başardı.

3Volkswagen Polo

Volkswagen ailesinden ülkemizde de sevilen model Polo, listemizin üçüncü sırasında yer alıyor. Volkswagen Grubu’nu tek başına temsil eden Polo, 8.212 adet satış yapmayı başardı.

2Hyundai i20

Türkiye üretilen i20 modeli listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Satış rakamları Clio’ya en yakın olan model, 9.561 adetlik satış rakımına ulaşmayı başardı.

1Renault Clio

Renault Clio modeli ile birinciliği kimseye bırakmadan devam ediyor. Ülkemizde hem bireysel hem de kurumsal müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilen model, 17.632 adetlik satış rakamına ulaştı.