Elektrikli Mini’yi son testinde yakaladık

Mini’nin elektrikli bir Cooper modeli üzerinde çalıştığı sır değil. Mini'nin 3 kapılı elektrikli Cooper'ı Avusturya Alpler’inde sarj olurken kamuflajlı olarak objektiflere yakalandı.

PAYLAŞ

Mini’nin Cooper’ın üç kapılı ve tamamen elektrikli bir modeli üzerinde çalıştığı bir sır değil. Bu 3 kapılı elektrikli Cooper Avusturya Alpler’inde şarj olurken kamuflajlı olarak objektiflere yakalandı. Elektrikli Mini Cooper yakalandı.

Cooper E olarak bilinen yeni modelin, daha hızlı bir model olarak ön plana çıkması bekleniyor. Cooper E olarak bilinen yeni modelin, daha hızlı bir model olarak öne çıkması bekleniyor, muhtemelen Cooper E S adı da, Cooper E ile karıştırılmaması için verilen bir isim.

Cooper E ve Cooper E S

Ayrıca, BMW’nin i3 ve i3s ile yaptığına paralel olarak elektrikli Mini’nin de iki varyasyonu olması muhtemel gözüküyor. Cooper E ve E S’nin farklı ihtiyaçlara sahip, farklı müşterilere yönelik olarak üretilmesi de yüksek bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor.

400 km elektrik menzili

Otomobilin 400 kilometre civarında bir menzili olması ve lityum iyon aküsünün yüzde 80’inin 40 dakika gibi kısa bir sürede şarj olması bekleniyor. Bu da yeni elektrikli Cooper’ın geniş bir menzili olacağı anlamına geliyor.

Gelecekte MINI markasının elektrifikasyon planı ne olursa olsun, BMW’nin yeni nesil elektrikli araçlar konusunda çok ciddi adımlarla ilerlediği biliniyor. Sonuçta, dev otomobil üreticisi, elektro mobilitenin 2020’lerin otomotiv sahnesinin büyük bir parçası olacağını biliyor.

Elektrikli Mini Cooper
Elektrikli Mini Cooper

Elektrikli Mini Cooper