Kia Soul elektriklendi ve 2020 yılında yollarda olacak

Kia, Niro'dan sonra Soul modeline de elektrik motoru ekledi ama bu sefer Soul'da benzinli motor yer almıyor.

PAYLAŞ

Elektrikli Kia Soul markanın alternatif yakıt sistemine sahip ikinci modeli olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak Niro ile hibrit otomobil üreten Kia, bu sefer Soul’ün tasarımını ve motorunu güncelleyerek ikinci alternatif yakıt sistemli modeni ortaya çıkarttı.

Elektrikli Kia Soul 2020 yılında yollarda olacak

Yenilenen tasarımı ile dikkat çeken model, önceki nesilden daha sportif bir görünüme sahip. İncelen farlar, büyük hava kanallı ön tampon ve hava çıkışlarının bulunduğu arka tampon otomobilin sportiflik algısını arttıran detaylar arasında. Stop lambalarının tasarımını da değiştiren Kia, bu noktada biraz risk almış. Özellikle yenilenen modeldeki bu stop lambası tasarımı herkesin hoşuna gitmeye bilir ama farklı olduğu için hoşuna gidecek insan sayısıda az olmayacaktır.

Otomobilin benzinli motora sahip versiyonu iki farklı motor seçeneğine sahip olacak. 1.6 litrelik turbo beslemeli motor 205 beygir güç ve 264 Nm tork üretecek. 2.0 litrelik atmosferik motor ise 150 beygir güç ve 179 Nm tork üretebilecek. Her iki motor seçeneğinde de manuel ve CVT otomatik şanzımanı sunacak olan Kia, kullanıcılarını bu noktada sınırlandırmamayı tercih etmiş.

Soul’ün elektrikli versiyonu ise 1.6 litrelik turbo benzinli motor gibi 205 beygir güç üretecek fakat tork ise bu motor da 400 Nm olacak. 64 kW’lık bataryaların bulunduğu otomobil 470 km’lik menzile sahip olacak.

Elektrikli Kia Soul
Benzinli Soul
Elektrikli Kia Soul
Benzinli Soul
Elektrikli Kia Soul
Elektrikli Soul
Elektrikli Kia Soul
Elektrikli Soul