Jeep Wrangler pickup Türkiye’de rekabete ortak olur mu?

Jeep uzun bir ara verdiği pickup sınıfına geri dönüyor.

PAYLAŞ

Jeep arazi araçları konusunda uzman bir marka. Buna karşılık artık marka pick up modellerde de söz sahibi olmak istiyor. Jeep Wrangler pickup Türkiye ne zaman yollarda olacak?

En son Jeep logosu taşıyan bir pick up 1992 yılında satışa sunulmuştu. O tarihten beri Jeep kendisini arazi araçları konusunda geliştirdi ve bu konuda uzmanlaştı. Şimdi ise büyüyen pickup sınıfında marka yeni modeli ile var olmak istiyor.

2019 model olarak satılacak

2019 model olarak satışa sunulacak olan yeni model öncüsünün Cherokee alt yapısından farklı olarak Wrangler platformunu kullanacak. Daha önce de partnerimiz bu aracı test edilirken yakalamıştı.

Jeep bu projeye aslında 2005 yılında start verdi. Gladiator Concept isimli araçla bir pick up üreteceğini duyuran firma aradan geçen süre sonunda nihayet bunu gerçekleştirmeye çok yakın.

En geç 2019’da yollarda olması planlanan pick up modelin bir sürprizle bu yaz sonunda da tanıtılıp sarışa sunulması söz onuşu. Ancak ne yazık ki yetkililer bu konuda biraz ketum davranıp çok açıklama yapmıyorlar. Jeep Wrangler pickup Türkiye

Jeep Wrangler pickup geliyor

Jeep’in Toledo Ohio tesislerinde üretilecek olan pickup 700 milyon dolarlık bir projenin parçası. Wrangler modelinin üretiminin Nisan 2018’de bitmesi ile bu tesis pickup üretimine hazır hale getirilecek.

Yeni modelin ve Wrangler’ın öne çıkan özelliklerinin başında alüminyum gövde geliyor. Bu sayede ağırlık düşük tutulacak. İç mekan öncüsüne kıyasla çok daha kaliteli ve teknolojik olacak. Standart model 3.6 litrelik Pentastar V6 motora ve 285 HP’ye sahip olacak. 6 ileri manuel vites standart, 8 ileri otomatik ise opsiyonel olarak alınabilecek. 270 beygirlik 4 silindirli benzinli ve V6 dizel daha sonra sunulacak. Jeep Wrangler pickup Türkiye

Jeep Wrangler pickup geliyor

Yeni Jeep Scrambler pick-up önümüzdeki yıl satışa çıkıyor