Varsın cebimdeki telefon eski olsun, altımda Doğan olsun

Günümüzde herkes akıllı telefonda en yenisini alma telaşında. Ama sosyal medyadan yaptığımız anket gösterdi ki tüketiciler için bir otomobil sahibi olmak en iyi veya en yeni telefon sahibi olmaktan daha önemli.

PAYLAŞ

Sosyal medya üzerinden yaptığımız anketlerde sizlerden çok şey öğreniyorum. Doğan SLX mi iPhone X mi ?

Geçen günlerde aynı paraya ikinci el Doğan SLX mi yoksa iPhone X ve aksesuarları mı satın alırsınız diye sormuştum. Ben telefon kazanır sanarken büyük farkla Doğan SLX kazanınca yüreğime su serpildi.

Şimdi diyeceksiniz ki ne alaka?
Son yıllarda açıkçası bir gösteriş sevdası aldı başını gidiyordu. Sosyal medyanın da etkisiyle herkes her yaptığını paylaşır olmuş, her yeni çıkanı ister olmuştu. Bu nedenle de firmalar da örneğin bir akıllı telefonu daha yılı dolmadan değiştirip eski hale getirebiliyordu; ne de olsa talep vardı.

Kısa süre önce bu kafama takılan bu soruyu sizlere sordum: Eğer cebinizden aynı para çıkacak olsa Doğan SLX mi alırsınız yoksa son model iPhone X ve aksesuarları mı diye. Yaklaşık 6 bin kişiye erişen ankette otomobilin birinci çıkması çok hoşuma gitti.
Demek ki hala gösterişi işlevselliğe tercih edenler varmış dedim. Elbette bu sonuçta Doğan SLX’in bir efsane olmasının da etkisi büyük 🙂 Büyük ihtimalle telefon yerine spor otomobil koysaydım yine büyük bir kitle Doğan’ı seçerdi….

Otomobil günümüzün tartışmasız en büyük ihtiyaçlarından. Kalabalıklaşan şehirler, artan trafik, uzayan çalışma saatleri derken otomobil bu esnada yeri geliyor evimiz oluyor, yeri geliyor tek başımıza kalabildiğimiz tek alan oluyor. Bu nedenle şahsen İstanbul gibi bir büyükşehirde otomobilsiz bir hayat düşünemiyorum. Gerçi dijitalleşen dünyada mesleğim gereği akıllı telefonsuz bir hayat da imkansız ama olsun. Varsın benim de telefonum eski olsun, altım Doğan SLX olsun 🙂

Sonuçları görmek için görsele tıklayabilirsiniz…

Doğan SLX mi iPhone X mi anketi sonuçları

Mert Duran

mert@otostil.com