Continental araçlar için siber güvenlik çözümleri sunuyor

Continental, tüm bağlantılı araçlarının elektronik sistemlerine yeni siber güvenlik çözümleri entegre ettiğini duyurdu.

PAYLAŞ

Continental, bugün ve geleceğin tasarımı tüm bağlantılı araçlarının elektronik sistemlerine yeni siber güvenlik çözümleri entegre ettiğini duyurdu. Continental güvenlik çözümleri

Continental, 2021 yılında dünyada 60 milyonun üzerinde bağlantılı araç satılacağı öngörüsüyle bundan böyle tüm bağlantılı araç elektroniklerinde ve üçüncü parti ürünlerinde bağımsız çözüm olarak Argus ve Elektrobit uçtan uca siber güvenlik çözümlerini sunacak.

Lastik ve orijinal ekipman tedarikçisi Continental; telematik üniteleri, bilgi-eğlence sistemleri, ağ geçitleri ve daha fazlasını içeren bağlantılı araçlarının elektronik ürünlerine; Argus Cyber Security (Argus) ve Elektrobit (EB) uçtan uca güvenlik ve kablosuz yazılım güncelleme çözümlerinin ilk entegrasyonunu yaptığını duyurdu.

Mobil telefonlardan sonra en büyük hedef bağlantılı araçlar

Ronald Berger Danışmanlık’ın Kıdemli Ortağı Wolfgang Bernhart, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; 2021 yılında dünyada 60 milyon üzerinde bağlantılı araç satılacağını söyledi. “Otomobillerin bağlantılı olması, modelleri yükseltildiğinde, hatta aracın yaşam döngüsü boyunca yeni fonksiyonlar eklenmesini mümkün hale getirecek. Bu da otomotiv endüstrisinin, güçlü bir otomatik trafik dönemi senaryosunda insanların güvenliğini güvence altına almak adına ciddi siber güvenlik sorunları ile uğraşmak zorunda kalacağı anlamına geliyor.” diyen Bernhart, “ Bu, tüm dünyada bağlantı araçların oranının hızlı bir şekilde artmasıyla birlikte otomobilleri mobil cihazlardan sonra en büyük hedef haline getiriyor. Bu yüzden de fazla zamanımız yok.” diyerek sözlerine devam etti.

Güvenlik felsefesi 3 kritik temele dayanıyor

Continental, Elektrobit ve Argus’un siber güvenlik felsefesini üç kritik temele oturtuyor: OEM’lerin siber tehditleri önlemeleri, anlamaları ve bunlara yanıt vermelerini mümkün hale getirmek…Continental, artık araç üreticilerine filolarını mevcut ve gelecekteki siber tehditlerden korumaları için uçtan uca Elektrobit ve Argus çözümlerini sunacak. Olası saldırıları önlemek için EB sadece danışmanlık sunmakla kalmıyor, aynı zamanda uygulama katmanı için güvenlik bileşenleri, donanıma özgü güvenlik ürünleri ve cihazın açılışı için gerekli fabrikasyon bilgileri yükleyen program (bootloader) için AUTOSAR temel yazılım ve güvenlik çözümleri sunuyor.

Continental güvenlik çözümleri