Continental emisyon benim işim dedi yeniliklerini tanıttı

39. Uluslararası Viyana Motor Sempozyumu’na katılan Continental emisyon kontrolü alanındaki son yeniliklerini görücüye çıkardı.

PAYLAŞ

39. Uluslararası Viyana Motor Sempozyumu’na katılan Continental emisyon kontrolü alanındaki son yeniliklerini görücüye çıkardı.

Continental, 39. Uluslararası Viyana Motor Sempozyumu’nda emisyon kontrolü alanındaki son yeniliklerini sundu. Continental’in görücüye çıkardığı teknolojilerin odak noktası, gelişmiş yanma ve egzoz emisyonu kontrol çözümleriydi. Araçların güç aktarma organlarının emisyon performansını daha da yükseltmek için çözümler üreten Continental’in öne çıkan teknolojileri arasında XL5 enjektör, Benzin Partikül Filtresi (GPF), Aktif Tahliye Pompası (APP) ve geniş bir kullanım alanına sahip ısıtmalı katalizör (EMICAT) vardı.

Emisyon azaltma önlemleri farklı faktörlerden etkileniyor
Gerçek sürüş koşullarında emisyon azaltma önlemlerinin etkinliği çeşitli faktörlerden etkileniyor. Bu faktörler arasında, her biri egzoz gazı bileşimi üzerinde büyük etkisi olan sıcaklık, hızlanma tarzı, yol topografisi ve yakıt bileşimi yer alıyor. Tüm çalışma koşullarında kusursuz emisyon dayanıklılığı sağlamak için de bu farklı değişkenlere uygun stratejiler bulunması gerekiyor. Continental, bu stratejileri başarıyla üretiyor.

Çözümlerde iki ana eğilim görülüyor

Continental’in çözümlerinde iki ana eğilim görülebiliyor. İlki, dizel ve benzinli motorlarda aynı stratejilerin kullanılabilmesi. Örneğin, artık sadece dizel motorlar için değil, benzinli motorlar için de bir partikül filtresi ve filtre yenileme sistemi gerekebilir. Continental’in benzinli uygulamalar için düşük filtre geri basınçlı bir çözümü de bulunuyor. İkinci eğilim ise, emisyon performansını daha da iyileştirmek için güç aktarım organlarının hibridizasyon potansiyelini sonuna kadar kullanmak.

Continental Yönetim Kurulu Üyesi ve Güç Aktarma Organları Grubu Başkanı José Avila, “Amacımız her durumda güçlü bir performans sağlamak. Bu nedenle, esnek sistem stratejilerimiz motor optimizasyonundan sensör sistemlerine ve egzoz kontrolüne kadar uzanmaktadır. Tüm dünyada araçların emisyon sınırlarına uymalarını sağlamanın tek yolu budur. Kusursuz emisyon dayanıklılığı ile de aynı şeyi kastetmekteyiz” diyor.

Continental emisyon kontrolü