Richard Mille efsane pist Circuit Paul Ricard’ın resmi ortağı oldu

Richard Mille, Circuit Paul Ricard ile resmi ortaklığa giderek motor yarışlarına olan tutkusunu bir kez daha gösterdi.

PAYLAŞ

Richard Mille, Circuit Paul Ricard ile resmi ortaklığa giderek motor yarışlarına olan tutkusunu bir kez daha gösterdi. Le Mans Classic ve Chantilly Arts & Elegance gibi büyük spor otomobil etkinliklerinde yer alan ve markanın Formula 1 takımları ve sürücüleriyle ilişkisi sayesinde bir çok inovasyona öncülük eden Richard Mille, hızın efsane cephelerinden birine daha imzasını attı; Circuit Paul Ricard.

Unutulmaz yarışlara sahne oldu

Fransa’nın Var bölgesinde bulunan Le Castellet’te 1970 yılında açılan pist, bugüne kadar spor tarihinin en unutulmaz yarışlarına sahne oldu. Fransa’nın Formula 1 Grand Prix’i, Bol d’Or ile dört ve iki tekerlekli sayısız mekanik test, Circuit Paul Ricard’ın efsaneye dönüşmesini sağladı. Pistin tarihindeki yeni sayfa ise, Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın Fransa’ya tekrar geçtiği 24 Haziran 2018’de açıldı.

Resmi saat ortağı olacak

Teknik inceliğin, performansın ve hafiflik arayışının en uçlarda yaşandığı yarış arabalarına saat yapımı kadar tutku besleyen Richard Mille, adını resmi saat ortağı olarak Circuit Paul Ricard’a da taşımaya karar verdi. Richard Mille, yarış pisti boyunca yer alan video ekranlarında, pistin araç filosunda ve ayrıca halka, basına ve VIP alanlarında yer alacak. Marka, sahaların ve ana tribünlerin tam karşısındaki girişte kurulu dev saat kulesi Tour Chrono’yu da marka için yeniden tasarlayacak.