Çin malı Mini’ler geliyor

BMW, Mini üretimini Çin’e kaydırmak istiyor. Bu konu hakkında çalışmalarına start veren firma üretici olarak ise Great Wall şirketini seçti. Çin malı Mini 'ler geliyor.

PAYLAŞ

BMW, Mini üretimini Çin’e kaydırmak istiyor. Bu konu hakkında çalışmalarına start veren firma üretici olarak ise Great Wall şirketini seçti. Çin malı Mini ‘ler geliyor.

Hem üretim maliyetlerini düşürmek hem de Çin pazarındaki talebi karşılamak için Mini üretimlerine Çin’de başlamak isteyen BMW, Çinli üretici Great Wall ile anlaşmaya vardı bile. Konu hakkında resmi açıklama önümüzdeki birkaç gün içinde yapılacak.

http://www.otostil.com/category/yazarlar/

Yapılan anlaşmaya göre Great Wall Mini üretimlerini yapacak. Ancak işin ilginç tarafı BMW zaten Çinli Brilliance ile Çin pazarı için üretimler yapıyordu. Buna rağmen Mini üretimi için eski ortağını değil, SUV üretimi konusunda uzman plan Great Wall’ı seçti. Great Wall daha önce yaptığı açıklamada Amerika’da araç üretmek istediğini ve bu konu hakkında çalışmalara başladığını belirtmişti. Firma Amerika’da araç üreteceğini açıklarken aynı tarihlerde BMW de ona Çin’de araç ürettirmek için düğmeye bastı.

https://www.mini.com.tr/tr_TR/home.html

PAYLAŞ