Arazi araçlarında yeni formül 4×4+2 olabilir mi?

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 'de sergilenen Sbarro'nun yeni modeli 4x4+2 , Mad Max filmlerinden fırlamış gibi.

PAYLAŞ

Arazi araçlarında yeni moda 4×4+2 olur mu? 6×6 modellerden sonra yeni trend bu mu? Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Sbarro yeniliği işlevsel mi sadece gösteri amaçlı mı?

Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen ancak çok fazla haber olmayan bir otomobili tanıtmak istiyoruz. Bugüne kadar 4×4 veya 6×6 duymuştuk ama 4×4+2 gibi ilginç bir konsepti biz de ilk defa duyuyoruz.

İsviçreli küçük bir üretici olan Sbarro’nun geliştirdiği bu arazi aracı aslında ilk nesil bir Porsche Cayenne Turbo üzerine inşa edilmiş.

Aracın tasarımı altyapısını kullandığı modelle hiçbir benzerliğe sahip değil. Biraz Mad Max filmlerinden fırlamış gibi durması ise onun çılgın tarzını daha iyi yansıtıyor.

Araçta sürekli dört tekerlekten çeki sistemi sunuluyor. Günümüzün kamyonları gibi yanlarda ilave olarak duran ve sanki yük binince yere basacak gibi algılanan ilave iki tekerleğin ise bir fonksiyonu yok. Aslında bu otomobil kimilerine göre Baja Yarışları için çok iyi bir seçenek olacaktır. Yanlardaki ilave lastikler sayesinde iç mekanda sürücü ve co-pilot olası lastik değişimlerinde hızlıca hareket edebilecekler.

İşin ilginç yanı ise böylesi iddialı bir tasarıma sahip ve oldukça yüksek bedeller ödeyerek katılan Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir standda yer almasına rağmen kimsenin bu araçla ilgili bilgiye sahip olmaması. Sbarro’nun internet sitesinde bile bu konsept ile ilgili bilgi yer almıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Sbarro
Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Sbarro