Çinliler işi abarttı 1000 beygirlik elektrikli yaptı

Cenevre Otomobil Fuarı’da sergilenen Lvchi Venere tamamen elektrikli ve 1000 beygir güç üreten bir otomobil.

PAYLAŞ

Elektrikli otomobiller güçlü mü? Elektrikli araçlar performanslı olur mu? Lvchi hangi ülkenin şirketi? Geleceğin sedanı yoksa bu Çinli mi? Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Lvchi nasıl bir otomobil?

Lvchi isimli Çinli yeni kurulan firma Cenevre’de ilginç bir konsept tanıttı. Ancak ne yazık ki çoğu insan bu yeni firmaya inanmakta güçlük çektiği için onun bir hayal satıcısı olduğunu düşündü.

Lvchi’nin Venere isimli bu otomobili lüks bir sedan olarak tasarlanmış. Firmaya göre aracın sergilenen versiyonu konsept olsa da aslında neredeyse seri üretime yakın bir model ve önümüzdeki yıl satışa sunulacak versiyonda önemli değişiklikler olmayacak.

Bu araca yakından bakmak gerekirse işler iyice kızışıyor. Hep taklitleri ile adından söz ettiren Çinliler gibi ne yazık ki Lvchi’nin tasarımında da farklı üreticilerden izler görmek mümkün. Araçta Porsche, Tesla gibi markaların hatlarına yer verilirken iç mekanı da Range Rover Velar ile benzerliklere sahip. Buna karşılık Lvchi bu konuyu fazla düşünmüyor; çünkü onlar otomobillerinin teknik özelliklerinin tüm rakiplerinden daha iyi olduğunu düşünüyor.

1000 beygir güç ürettiği açıklanan Venere’de ikisi önde ikisi arkada 4 elektrikli motor kullanılıyor. Aracın tamamen karbon fiberden yapılan gövdesine rağmen motor ve piller nedeniyle toplam ağırlığı 2100 kg. Buna karşılık güçlü motoru ile 0-100 km/s hızlanması 2,5 saniye. Elbette bunların hepsi şimdilik firmanın iddiası. Bakalım araç önümüzdeki yıl satışa çıkınca seri üretim model nasıl olacak?

İtalya’da tasarlanan bu otomobilin maksimum hızı ise 285 km/s olarak açıklanıyor. Araç 652 km’ye ulaşan menzile sahipken toplam uzunluğu 5150 mm. Dingil mesafesi ise 3040 mm. 4 kişi için son derece konforlu ve lüks bir otomobil olarak tasarlanan Venere’nin tam lansman tarihi ve fiyatı ise henüz belli değil.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Lvchi Venere
Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Lvchi Venere
Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Lvchi Venere