Intel, 10 Nanometre Cannon Lake’leri Erteledi!

Intel'in 10 nanometrelik Cannon Lake işlemcilerini bu sene görme umutlarımız boşa çıkacak, çünkü firma 2019'a kadar ertelendiklerini açıkladı. Cannon Lake gecikmeleri her ne kadar hayal kırıklığına uğratsa da, beklenmedik de sayılmaz. Çünkü daha 2017'de bile sevk edilmeleri bekleniyordu

PAYLAŞ
cannon lake

Intel’in 10 nanometrelik Cannon Lake işlemcilerini bu sene görme umutlarımız boşa çıkacak, çünkü firma bu yeniliği 2019’a kadar ertelediklerini açıkladı.

Gecikmeleri her ne kadar hayal kırıklığına uğratsa da, beklenmedik de sayılmaz. Çünkü daha 2016’da bile sevk edilmeleri bekleniyordu.

PC Gamer’a göre Intel CEO’su Brian Krzanich, Cannon Lake gecikmelerini 10nm ürünlerini yerine ulaştırmada olan zorluğa bağlıyor. Yeni platformu başlatmadan önce Intel, 10nm üretimi tekniklerini düşünmek için kendine biraz daha zaman veriyor.

Güvenlik

Intel ayrıca güvenliği birincil öncelik yapacağını ve en iyi performansı sunacağına söz verdi. Devasa güvenlik açıkları Spectre ve Meltdown’un ardından, Intel’in işlemci tasarımlarında büyük revizyonlar yapmış olması kaçınılmaz.

Cannon Lake ne zaman satışa sunulacak?

Cannon Lake gecikmeleri her ne kadar hayal kırıklığına uğratsa da, pek beklenmedik de sayılmaz. Çünkü daha 2016’da bile sevk edilmeleri bekleniyordu.

Yeni platformu başlatmadan önce Intel, 10nm üretimi tekniklerini düşünmek için kendine biraz daha zaman veriyor.

Intel ayrıca güvenliği birincil öncelik yapacağını ve en iyi güvenli performansı sunacağına söz verdi. Devasa güvenlik açıkları Spectre ve Meltdown’un ardından, Intel’in işlemci tasarımlarında büyük revizyonlar yapmış olması lazım diye düşünüyoruz.

cannon-lake
cannon-lake