Elektronik kapı mekanizması çalışmadı 14 saat mahsur kaldı

Yaşlı bir adam Cadillac XLR'de, otomobilin aküsünün bitmesi ve elektronik kapı mekanizmasının kitlenmesi sebebiyle 14 saat boyunca mahsur kaldı.

PAYLAŞ

Cleveland’da yaşlı bir adam 2006 model Cadillac XLR’de, otomobilin aküsünün bitmesi ve elektronik kapı mekanizmasının kitli kalması sebebiyle 14 saat boyunca mahsur kaldı. Cadillac XLR kapı mekanizması sürücünün 14 saat mahsur kalmasına sebep oldu.

Otomobilin elektronik kapı mekanizmasını manuel açmak için bir yöntem vardı, ancak yaşlı adam bunun farkında değildi. Otomobilin kullanıcı el kitabı da otomobilin içinde olmayınca, yaşlı adam otomobilin içinde 14 saat geçirmek zorunda kaldı.

Detroit kışı ağırlaşmadan Cadillac’ıyla bir tur atmak istediğini dile getiren Pyros; otomobiline oturdu ve otomobilini çalıştırmaya başlayınca akünün bitmiş olduğunu farketti. İç kapı tutamaçlarında mekanik mandallar yerine düğmelerbulunduğu için adam içeride mahsur kaldı.

Yaşlı adam Detroit gazetesine verdiği demeçte, “Gerçekten çok sıcaktı ve nefes almak çok zordu – bu sadece ilk yarım saatte oldu. Beni arabadan çıkaracak için bir şeyler bulmaya çalıştım. Ancak hiçbir şey işe yaramadı. Ben de yapabildiğim kadar yüksek sesle çığlık atmaya başladım. Birinin beni duyduğunu düşünerek pencereye vurmayı denedim. Bu da işe yaramadı.” şeklinde konuştu.

Sonunda, bir komşu, garaj kapısının neden açık olduğunu görmek için kafasını içeri uzattı ve Pyros’un umutsuzca pencereye vurduğunu gördü. Gelen itfaiye, kapıları levye ile açmakta başarısız olunca, sonunda yaşlı adamı dışarı çıkarmak için arabayı vurdurmaya karar verdi. Yaşlı adam 14 saatin sonunda çalıştırılan arabadan bu şekilde çıkabildi.

General Motors, elektrikli kapı mekanizması kullanan tek otomobil üreticisi değil. Tesla ve McLaren gibi farklı otomobil üreticileri de ürettikleri otomobillerde bu tarz mekanizmaları kullanıyor.

Cadillac XLR kapı