Biomega ilk elektrikli aracı Sin’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Biomega İskandinav tasarımını, minimalizm ile birleştiren düşük maliyetli bir elektrikli araç üretti.

PAYLAŞ

Biomega İskandinav tasarımını, minimalizm ile birleştiren düşük maliyetli bir elektrikli araç üretti. Biomega Sin minimalist tasarımıyla dikkat çekiyor.

Danimarkalı bisiklet üreticisi Biomega, ilk dört tekerlekli ürünü olan yeni elektrikli aracı Sin’i ortaya çıkardı.

Biomega, ilk otomobil tasarımıyla İskandinav minimalizmini yeni bir seviyelere taşıyor. Düşük maliyet, konfor ve sürdürülebilirlik lehine gereksiz tasarımı reddettiğini savunan firma, aracının iç mekanında da minimalist bir tasarım kullanmış.

Sin’in kokpitinde direksiyon simidini tutan alüminyum bir kiriş ve büyük bir bilgi-eğlence tableti bulunuyor. Ayrıca, geniş bir görüş alanını sunan geniş ön pencere ve cam tavan, pratik ve keyifli bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Şehir içi için ideal

Biomega Sin, 60 kW güç ve 160 Nm tork üreten bir elektrik motoruna sahip. Karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) gövde kabuğu sayesinde, Sin’in 950 kg civarında ağırlığa sahip. Şirket, aracın 0’dan 100 km/s hıza 13 saniyede ulaştığını açıklarken, aracın maksimum hızı 130 km/s olarak açıklandı.

Danimarkalı bisiklet üreticisi yeni elektrikli aracını 2021 ile 2023 yılları arasında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Sin’in fiyatının ise yaklaşık 32 bin dolar civarında olması bekleniyor.

Biomega Sin