Ayhancan Güven Hollanda’da hat trick yaptı rekor kırdı

Porsche GT3 Cup Challenge Benelux üçüncü ayağı 8-10 Haziran tarihlerinde Hollanda’nın Zandvoort pistinde gerçekleşti. TOSFED ve Spor Toto destekli Milli sporcumuz Ayhancan Güven hat trick yaptı.

PAYLAŞ

Porsche GT3 Cup Challenge Benelux üçüncü ayağı 8-10 Haziran tarihlerinde Hollanda’nın Zandvoort pistinde gerçekleşti. Porsche 70’inci yıl etkinliklerinin de yapıldığı hafta sonunda, TOSFED ve Spor Toto destekli Milli sporcumuz Ayhancan Güven, üçüncü ayağın ilk yarışında sıralamada pole pozisyonu elde etti ve ilk sırada başladığı yarışı birinci sırada tamamlamayı başardı. Ayhancan Güven Hollanda

Pazar günü ikinci yarışın sıralama turlarında 1.39.923’lük zamanı ile Hollanda Zandvoort pistini, yüz saniye altında dönen ilk cup aracı olarak rekor kıran Güven, bu yarışa da ilk sıradan başladı. Startla birlikte bir sıra gerileyen Ayhancan Güven, damalı bayrağın altından ikinci sırada geçerek hafta sonunu çifte podyum ile tamamlamış oldu.

Berkay Besler dördüncü oldu

Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisini bu sezon Toksport WRT adına takip etmeye başlayan bir diğer milli sporcumuz Berkay Besler de hafta sonu koşulan her iki yarışta da dördüncü sırada finiş görerek başarılı grafiğini yükseltmeye devam etti.

Sezon Fransa’da sürecek

Bu yarışın ardından Porsche GT3 Cup Challenge Benelux serisinde 14 puan farkla liderliğini korumaya devam eden Ayhancan Güven, 14-15 Temmuz tarihlerinde Porsche Carrera Cup Fransa üçüncü ayağı için Dijon pistinde olacak.

Ayhancan Güven Hollanda