Audi Q8’in fiyatı belli oldu 1,1 milyon TL’ye gelecek

Audi'nin merakla beklenen modeli Q8'in fiyatı belli oldu. Yeni Q8'in Türkiye fiyatını açıklıyoruz.

PAYLAŞ
Yeni Audi Q8

Audi’nin merakla beklenen modeli Yeni Audi Q8 kısa bir süre sonra ülkemizde de satışa sunulacak. Teknik detayları ve ve tasarımı belli olan model oldukça iddialı. Audi Q8 fiyatı belli oldu.

Q7’nin büyük kardeşi olarak satışa sunulacak olan Q8, sportif tasarımı ile dikkat çekiyor. Audi’nin yeni otomobilinin tasarımı gelecek yeni modeller hakkında fikir veriyor.

Q8’in ön kısmı kaslı bir görünüme sahip. Ayrıca büyük ön ızgara ve köşeli hava girişleri bu algıyı güçlendiriyor.

Audi, Q8 modelinde, 3.0 litrelik TDI dizel motor yer alacak ve 286 HP güç üretecek. Aracın toplam uzunluğu 4 metre 99 santim, dingil mesafesi ise 3 metre. Aracın toplam boyutları Q7’den daha küçük.

Yeni Audi Q8 fiyatı ne olacak?

Audi’nin yeni SUV’sinin Almanya fiyatı belli oldu. Yurtdışında 76.300 Euro’dan satışa sunulan 3.0 litrelik dizel Q8, ülkemizde de ortalama 195.000 Euro yani 1 Milyon TL’nin üzerinde bir rakamla satışa sunulacak. Güncel Q7 modeli benzer motorla Almanya’da 64 bin Euro, ülkemizde ise 950.000 TL bedelle alınabiliyor. İki model arasındaki 10 bin Euro’yu aşan fark da vergilerle birleşince fiyat etiketinde 150 bin TL civarında fark olması anlamına gelecek.

Yeni Audi Q8
Yeni Audi Q8