Audi’nin 2025 hedefi 800 bin elektrikli araç satmak!

Audi elektrikli otomobiller konusunda 2025 hedefini açıkladı.

PAYLAŞ

Audi elektrikli otomobiller hakkında 2025 hedefini açıkladı. Audi tarafından açıklanan bilgilere göre 2025 yılında 800 bin elektrikli ve hibrit araç satacaklar. Audi elektrikli 2025 hedefi

Audi 2025 yılında tamamen elektrikli ve plug-in hibrit araçlardan oluşan yaklaşık 800 bin araç satmayı hedefliyor. Marka önümüzdeki 5 yıl her model serisinde bir elektrikli araba seçeneği sunacak. Bunların çoğu tamamen elektrikliyken, küçük bir kısmı plug-in hibrit olacak.

Audi yatırımlarını artırdı

Milyarlarca Euro değerindeki yatırım paketi kaynaklarının kullanılmasını sağlamak için Audi, geçtiğimiz yılın sonunda Eylem ve Dönüşüm Planını açıklamıştı. Yeni gelir kaynaklarına ulaşmak, maliyet yapılarını iyileştirmek ve şirketin yeni iş modellerine uyma konusundaki dönüşümünü hızlandırmak, bu planın amaçları arasında.

40 milyar Euro yatırdılar

Böylelikle yatırımın kapsamı ciddi derecede genişleyecek. 2025 yılına kadar yaklaşık 40 milyar Euro; e-mobilite, otonom sürüş ve dijitalleşme gibi stratejik alanlara yönlendirilecek. Bu yatırım, üretimin dijitalleştirilmesi için de yapılacak.

Audi 1 numara olmak istiyor

AUDI AG Yönetim Kurulu Başkanı Rupert Stadler, “Daima Vorsprung durch Technik sloganıyla çalıştık; pusulamız teknoloji olmaya devam edecek” dedi. Stadler sözlerine şöyle devam etti: “Amacımız mobiliteyi kökten değiştirmek. Elektrikli mobilite konusunda da premium otomobil üreticileri arasında bir numara olmak istiyoruz. Motivasyonumuz ise müşterilerimize günlük kullanım açısından tam sürdürülebilirlik sağlamak, taviz vermeden en iyi kaliteyi ve sürüş keyfini sunmak.”

Audi 20 elektrikli ile geliyor

2025 yılına kadar marka, hızla birbirini izleyecek şekilde 20’yi aşkın elektrikli modeli ürün yelpazesine ekleyecek. Audi e-tron Sportback 2019 yılında piyasaya sürülecek, tamamen elektrikli ikinci otomobil olacak ve ardından Audi e-tron GT, 2020 yılında satışa sunulacak. Bunlara ek olarak, Audi 2020 yılında premium kompakt segmentine elektrikli bir model ekleyecek. Audi, 2025 yılında tamamen elektrikli ve plug-in hibrit araçlardan oluşan yaklaşık 800 bin araç satmayı hedefliyor.

30 dakikada şarj olacaklar

E-tron’un piyasaya sürülmesiyle birlikte, Avrupa’daki Audi müşterileri yüksek performanslı şarj altyapısından yararlanabilecek. Audi, Ionity ortak girişimi aracılığıyla bu altyapının geliştirilmesine katkı sağlıyor. Audi e-tron’un üretim versiyonu, hızlı şarj istasyonlarında 150 kilovata kadar şarj edilebilen ilk otomobil olacak. Bu istasyonlarla birlikte elektrikli SUV, 30 dakikadan kısa bir süre içinde uzun yola çıkmak için hazır olacaktır. Söz konusu araç Lithium-ion aküsü sayesinde WLTP (Dünya Çapında Uyumlu Hafif Ticari Taşıtlar Test Prosedürü) sürüş döngüsü kapsamında 400 kilometreyi aşkın bir menzile ulaşabiliyor. Audi elektrikli 2025 hedefi

Audi elektrikli 2025 hedefi

Audi e-tron Sportback 2019 yılında piyasaya sürülecek