Audi 2020’de gelecek olan e-tron GT ile Tesla’yı hedef alıyor

Audi, tamamen elektrikli coupe sedan modeli e-tron GT’yi Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tanıttı.

PAYLAŞ

Audi, tamamen elektrikli coupe sedan modeli e-tron GT’yi Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı. e-tron Konsept modeli markanın Tesla Model S’e rakip olma stratejisinin bir ürüne ve agresif tasarımı ile dikkat çekiyor. Ayrıca dört kapılı bir model olan Audi e-tron GT, 400 km’lik bir menzile sahip.

Audi e-tron SUV modelinden sonra ikinci bir elektrikli modelle Los Angeles’ta karşımıza çıktı. Elektrikli SUV’un ardından bir de elektrikli bir sedan coupe modeli üreten marka, otomobilinin tasarımında A7’den etkilenmiş. Porsche’nin ilk elektrikli modeli olan Taycan ile aynı alt yapıya sahip olan e-tron GT, oldukça kaslı bir görünüme de sahip. 4.96 m uzunluğa, 1.96 m genişliğe ve 1.38 m yüksekliğe sahip olan e-tron GT konseptinin stop lambaları da oldukça dikkat çekici.

Otomobilin kabinini incelediğimizde de markanın karakteristik tasarım özellikleri karşımıza çıkıyor. Özellikle direksiyon simidi ve Virtual Cockpit diye adlandırılan gösterge paneliyle öne çıkan kabin, minimal ve ferah bir tasarıma sahip.

İki adet elektrik motoru

Audi e-tron GT konsepti hem önde hem de arkada olmak üzere iki adet elektrik motoruna sahip. 590 beygir gücünü dört tekerleğine aktaran e-tron GT, 0’dan 100 km/s hıza 3.5 saniyede ulaşıyor. Aracın 0’dan 200 km/s hıza ulaşması ise sadece 12 saniye sürüyor.

Audi’nin konsept modelinin menzili 400 km olarak açıklanmış. Menzilin otomobilin üretim versiyonunda yüzde 30 oranında artması bekleniyor.

e-tron GT konsepti, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Konsept modelin üretim modeline 2020 yılında dönüşmesi bekleniyor.

Audi e-tron GT