Yeni Infiniti QX80 Dubai’de dünyanın karşısına çıktı

Infiniti en büyük SUV modeli QX80’in yeni neslini Dubai Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Daha çok Amerika ve Arap ülkeleri için hazırlanan modeli ülkemizde sadece grey marketler getirecek. Yeni Infiniti Qx80 markanın en büyük SUV'u. 

PAYLAŞ

Infiniti en büyük SUV modeli QX80’in yeni neslini Dubai Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Daha çok Amerika ve Arap ülkeleri için hazırlanan modeli ülkemizde sadece grey marketler getirecek. Yeni Infiniti Qx80 markanın en büyük SUV’u.

Infiniti Başkan Yardımcısı Christian Meunier, “Yeni QX80, müşterilerimizin istedikleri her yere lüks içinde seyahat edebilmelerini mümkün kılma amacıyla tasarlandı ve geliştirildi. Markamızın dünya çapındaki lüks araç satışlarının yarısından fazlasını gerçekleştiği küresel tam ölçekli SUV segmentindeki konumumuzu kuvvetlendiriyoruz.” dedi.

Yeni QX80’nin kabininde yüksek kaliteli materyaller elde üretildi ve gelişmiş sürüş destek teknolojilerinin de katkısıyla ferah bir kabin ortaya çıkartılmış. Araçta 5.6 litrelik V8 motor kullanılıyor ve 400 HP güç üretiliyor.

Yeni QX80’nin üretimi Infiniti’nin Japonya’daki Kyushu üretim tesisinde devam ediyor ve araç 2017 yılının sonlarından itibaren Kuzey Amerika, Asya ve Ortadoğu’da belirli Infiniti piyasalarında satılacak.

Güncel model, 2016 yılında dünya çapında 20.708 adetlik satış rakamı ile markanın dünya çapındaki satışlarının %8,96’sını oluşturdu.

http://www.otostil.com/category/roportaj/

PAYLAŞ