Sanal fuar dönemi başladı

PAYLAŞ

Frankfurt Otomobil Fuarı bugün kapılarını basın mensuplarına açtı. Özellikle alman markaların hakimiyetindeki fuarda yine önemli yenilikler sergileniyor ve sizlere bu yenilikleri gerek internet sitemizden gerekse otostil Dergi’den aktaracağız.

Ancak bu yıl ki fuara katılım bir hayli düşük. Düşünün Paris ile dönüşümlü olarak düzenlenen fuarda bu yıl Fiat, Nissan ve Peugeot gibi önemli markalar yer almıyor. Bu da demek oluyor ki artık fuarlar için sona gelindi. Hatta bu fuarda Toyota sanal gerçeklik gözlüğü ile her basın mensubunun istediği zaman fuar toplantısına katılmasını ve yenilikleri görmesini sağlıyor. Yani fuarı bir anlamda kişiye özel hale getiriyor.

Bu ve bunun gibi yenilikler ve değişiklikler gösteriyor ki önümüzdeki dönemde de ya sanal gerçeklik gözlükleri ya da özel 3 boyutlu uygulamalarla fuarlar kişiye özel düzenlenebilecek. Özellikle Z kuşağı için önemli olan bu adım X ve Y kuşağı için ne yazık ki çok kabul görmeyecek ve onlar yine alışılagelmiş fuarları gezme, her araca birebir dokunarak inceleme isteklerini sürdüreceklerdir.

Peki bu değişiklik ne kadar devam eder? Bana kalırsa firmalar bu tarz, fuarlara katılmama veya sanal gerçeklik fuarları bir süre deneyecek ve daha sonra bu karardan vazgeçecektir. Yani umarım böyle olur çünkü ben de fuarlarda her modele yakından bakıp dokunmak isteyenlerdenim…

PAYLAŞ