Bayramda da kontrol yok!

PAYLAŞ

Bayram zamanı TV ekranlarında hep aynı haberler yayınlanır… Yurt genelinde gerçekleşen trafik kazalarında … kişi hayatını kaybetti, …. kişi yaralandı. Ne yazık ki bu bayramda da durum değişmeyecek. Geçtiğimiz hafta 3 günlüğüne toplam 1500 km’ye ulaşan bir karayolu seyahati gerçekleştirdim. Bu yolculuk tatilin başladığı Cuma gününde olduğu için yollarda pek çok kontrol olacağını sanıyordum. Ancak ne yazık ki bırakın kontrolü şehir merkezlerinde bile doğru düzgün polis veya jandarma ekibi görmedim. Bu nedenle 3 gün boyunca en ufak bir çevirmeye takılmadığım gibi aracımın gerekli teknik ve fiziki şartlara uyduğunu da bir emniyet mensubu kontrol etmedi.

Yollarda sadece bol bol kartondan yapılan trafik polisi maketlerini gördüm ve emin olun gün içinde bu maketler o kadar komik görünüyordu ki kimsenin bu maketlerden korkacağını düşünmüyorum.

İnşallah ben haksız olurum ama bu uzun bayram tatilinde yine yollar kan gölü olursa elbette sürücülerin hatası olduğu gibi yollarda gerekli kontrolleri yapmayan kolluk kuvvetlerinin de hatası olacağı aşikar.

Herkese keyifli, sağlıklı bir bayram dilerim…

PAYLAŞ