BABAMA…

PAYLAŞ

Bana hep cesur ol derdin, hatta adımı bu yüzden Mert koydun. Senden gördüklerim sayende de hep dik durdum, kimseye boyun eğmedim, adımın hakkını vermeye çalıştım.

Şimdi ise bambaşka bir işe kalkışıyorum. Bana etrafımda herkes deli diyor ama ben kararlıyım; ülkenin en iyi ve güncel otomotiv portalını yaptığım gibi en iyi otomobil dergisini de yapacağım.

Yaklaşık 2 yıl önce otostil.com internet sitesi ile başlayan bu yolculuğu senin bugüne kadar bana verdiğin destek ve ortağım Murat Tosun ile birlikte Türkiye’nin TEK Haftalık Otomobil Dergisi ile bambaşka bir boyuta taşıyoruz. Artık sadece web tabanlı değil, basılı olarak da otomotiv sektöründeki tüm yenilikleri genç-yaşlı, kadın-erkek herkese aktaracağız.

Para harcamadan para kazanılmaz derdin; biz de bu nedenle alanında kim iyisi ise onunla çalışmaya karar verdik ve kalabalık bir ekip oluşturduk.  Kısa sürede test editöründen görsel yönetmenine, stajyerinden teknik danışmanına kadar herkesin uyum içinde çalışabileceği bir takım haline geldik.

Çağa ayak uyduramayan başarılı olamaz derdin; biz de bu nedenle okurlarımıza söz verdik. Kendimizi sürekli güncelleyeceğiz, tüm dünyadaki yenilikleri onlarla buluşturacağız.

Dinlemesini bilmeyen cevap veremez derdin; biz de buradan hareketle okurlardan gelen istekleri kısa sürede gerçekleştireceğiz. Eğer derginin içeriğinde değişmesini istedikleri bir bölüm varsa onu değiştireceğiz, sayfa sayısının artmasını veya azalmasını istedikleri başlıkları onların talebine göre revize edeceğiz.

Ceplerin değil, gönüllerin zenginliğini senden öğrendim; bu nedenle de dergimizi herkes alsın okusun diye fiyatını 2,5 TL olarak belirledik. Lisede okuyan bir kardeşimizin aylık bir otomobil dergisine vereceği 10 TL karşılığında biz ona 1 değil 4 dergi vereceğiz.

Eğer onların desteği de bizimle olmaya devam ederse uzuuuuun bir süre de zam yapmamaya kararlıyız. Üstelik gördüğün gibi ne baskı kalitesinde ne kullanılan kağıtta ucuz malzemeleri seçtik; sen her zaman bana kaliteli olmayı öğütledin, senden kaliteli olmak ne demek öğrendim, bunu dergimize de yansıtmaya kararlıyım.

Şimdi uzaktasın ve bir süre daha görüşemeyeceğiz. Ama biliyorum ki bana bugüne kadar hep destek olduğun gibi oradan da destek olacaksın, senin elini omzumda hep hissedeceğim.

Senin sayende bugünlere geldim, senden öğrendiklerimle işimde iyi olmak için çalışacağım.

Sen orda rahat uyu, gözün arkada kalmasın. Senin oğluna güvendiğin gibi oğlun da yol arkadaşlarına güveniyor….

Mert DURAN
mert@otostil.com

PAYLAŞ